Przegląd Elektrotechniczny

Najstarsze czasopismo elektryków polskich. Ukazuje się od 1919 roku.

strona w języku polskim english pageNumer: 02/2021 Str. 43

Autorzy: Ewa Klimiec , Piotr Guzdek , Grzegorz Kołaszczyński , Jacek Piekarski , Wojciech Grzesiak , Krzysztof Szołtysik , Wojciech Szołtysik , Barbara Jasiewicz :

Tytuł: ORTOPIEZOMETR – Piezoelektryczny system sensoryczny do badań rozkładu nacisku stóp na podłoże w warunkach naturalnych

Streszczenie: Wady stóp są powszechnie występującym zjawiskiem zwłaszcza u dzieci i stanowią poważny problem medyczno - społeczny. Do rozwoju wad stóp przyczynia się brak wiedzy i świadomości rodziców na temat profilaktyki wad postawy ciała. W tym kontekście analiza rozkładu nacisku stóp na podłoże w warunkach naturalnych (dynamicznych) może wspomagać diagnostykę wad stóp i postawy ciała. Celem realizowanego projektu jest opracowanie nowoczesnego systemu do badań rozkładu nacisku stóp i położenia ciała w warunkach naturalnych na bazie opracowanej wcześniej i opatentowanej wkładki diagnostycznej do obuwia. Opracowany system diagnostyczno – rehabilitacyjny będzie przystosowany do wykorzystania w telemedycynie.

Słowa kluczowe: wady stóp, sensory piezoelektryczne, system diagnostyczno – rehabilitacyjny, telemedycyna.

wstecz