Przegląd Elektrotechniczny

Najstarsze czasopismo elektryków polskich. Ukazuje się od 1919 roku.

strona w języku polskim english pageNumer: 09/2016 Str. 207

Autorzy: Miralem Hadziselimovic , Marko Habjanić , Stane Bożićnik , Tomislav Letnik , Bojan Stumberger , Sebastian Seme :

Tytuł: Zarządzanie I implementacja audytów energetycznych w małych I średnich przedsiębiorstwach

Streszczenie: Audyty energetyczne stały sie w ostatnich latach podstawowym narzędziem, pozwalającym określić stan energetyczny urządzenia oraz równowagę energetyczną w procesie technologicznym. Zezwala to, razem z informacją o bieżącym stanie energetycznym, ustanowić wskaźniki do zaimplementowania w pomiarach sprawności energetycznej w budownictwie lub procesach technologicznych. Sposób prowadzenia audytu energetycznego określony jest przez Ministerstwo Środowiska I Planowania Przestrzennego w Słowenii. Zarządzanie oparte na decyzji doświadczeniowej w dużym stopniu zależy od doświadczenia indywidualnych operatorów. W nowym Akcie Energetycznym (Słowenia) wskazano, że większe przedsiębiorstwa, jak te zdefiniowane w przepisach o przedsiębiorstwach komeryjnych, poddane są audytowi energetycznemu c cztery lata.

Słowa kluczowe: sprawność energetyczna, zarządzanie energią, wskaźnik kluczowego działania, małe I średnie przedsiębiorstwa

wstecz